BİM Playstation 4 Kampanyası

Bilindiği gibi playstation 4 satış rakamları konusunda birçok rekoru altüst etmiş durumda. Teknosa, MediaMarkt gibi teknoloji mağazalarından sonra BİM mağazaları playstation 4 kampanyası düzenledi.

Ps4 hakkında merak edilen konuları Sony açıklığa kavuşturdu. PS4 ile oyun oynamak için çevrim içi olmak gerekmeyecek ve daha önceki PlayStation oyunlarıyla uyumlu üretildi. Xbox One eski oyunları desteklemediği gibi kullanıcıların oyuncuların 24 saatlik zaman dilimi içinde en az bir kez çevrim içi olmalarını gerektiriyordu. Sony’nin bu konuda tüketici görüşlerini dikkate alarak farklı bir uygulamaya gitti. ayrıca Gaikai destekli bulut oyun servisi 2014 yılı içinde kullanıma açılacak. Bu servis ile PS4 ve Vita’nıza özel oyunları PS4′te çevrim içi bir şekilde, bulut üzerinden oynama imkanı olacak.

PS4′ e özel oyunlar

Sony, halihazırda PS4′e özel 30′dan fazla oyun geliştiriyor. Bu oyunlardan 20′sinin PS4′ün piyasaya çıkışından sonraki yıl içinde yayınlanması planlanıyor. PS4′e özel oyunlardan #DRIVECLUB, Killzone Shadow Fall ve KNACK’in konsolun lansmanıyla birlikte oyunseverlerle buluşacağı, inFAMOU