Abu Dhabi’ye Louvre Müzesi Açılıyor

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Louvre Müzesi tatil gezi severlerin Paris seyahatlerinde gezmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Louvre müzesini tam anlamıyla detaylı bir şekilde gezmek isterseniz bir gün yeterli olmayacaktır. Gerçekten çok muhteşem bir müzedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’ye Louvre Müzesi’nin bir şubesi açılacağı belirtildi. Bu kadar güzel bir müzenin bir şubesinin açılacak olması sevindirici bir haber. Fransız mimar Jean Nouvel tarafından inşa edilecek olan bina 24 bin metre karelik alan üzerine inşa edilecek.

Abu Dhabi’ye Louvre Müzesi Açılıyor

Louvre Müzesine 30 yıllık isim hakkı ve koleksiyonlarına erişim için 1.30 milyar dolar ödendiği belirtildi. Ayrıca binanın inşasının Dubai merkezli Arabtec firması tarafından yapılacağı belirtildi.

Uzun zamandır tasarlanan projenin 2015 yılında açılması bekleniyor.

Kontrol Ediliyor

Edirne Hakkında Kısa Bilgi

Edirnе, Türkiyе’nin Avrupa topraklarında, Arda ilе Tunca nеhirlеrinin Mеriç Nеhri ilе birlеştiklеri vadi üzеrindеdir. Yörеdе, …

1 Yorum

  1. Önce Paristeki Louvre Müzesi ni görelim sonra Abu Dhabi’ye gideriz. Batılılar Arapların elindeki paraları almak için her yolu deniyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir