Adobe After Effects CS6 Program Tanıtımı

Adobe uygulamalarının teknolojiyle işleri olanların muhakkak kullandığı temel programlardan olmasıyla birlikte Adobe After Effects programı da bunlardan biridir. Teknolojiyle yakından ilgilenenlerin adını sıkça duyduğu memnuniyeti bir program olan Adobe After Effects CS6 Program tanıtımı için gerekli bilgiler ise şu şekildedir;

Öncelikle Adobe After Effects programı profesyonel bir görsel efektler hazırlama ve videoları düzenleme programlarından biridir. Bu program sayesinde videolarınızın üzerine yazılar yazabilir videolarda renk düzenlemeleri yapabilir ya da videolarınızı kesip birleştirebilirsiniz. Özellikle sinema ve yayın sektöründe çokça kullanılan After Effects, rakibi olan diğer programlardan farklı olarak kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ayrıca videolardaki efektlere son şeklini verme, ses ve görüntü ayarlarını senkronize etme gibi görsel tüm işlemleri bir arada sunan kompakt bir programdır.

Adobe After Effects CS6 Program Tanıtımı
Adobe After Effects CS6 Program Tanıtımı

Adobe tarafından 2010 senesinde satın alınan ve yoluna devam eden After Effects programının bu kadar ünlü olma nedenlerinden en önemlisi sunduğu geniş imkânlar ve eklenti desteğidir. After Effect programında ücretli ya da ücretsiz binlerce eklenti bulunmaktadır. 3 boyutlu animasyonlar üretebileceğiniz veya videolarınızı dilediğiniz şekilde olabilecek ya da videodaki renkler üzerinde oynama yapılabilen After Effects programını hem Windows, hem de Linux işletim sistemleri üzerinde kullanmanız mümkündür. Çarpıcı videolar ve ilgi çekici efektlerle desteklenen çalışmalar görsellik açısından da daha ön plana çıkacaktır.

Farklı, hızlı ve rakipsiz bir performans sunan Adobe After Effects CS6 programının başlıca özellikleri;

  • Cinema4D ve Canlı 3B Ardışık Düzeni
  • Çarpıtma ve Dağılma Dengeleyici VFX
  • Piksel Hareketi Bulanıklığı
  • Katman ve maske yaslama
  • Ayarları Eşitle

Kurgu ve montaj işlemlerinden ziyade özel efektler ekleme ve hareketli grafik oluşturma gibi işlemlerin ön planda olduğu bir uygulama olarak basın ve yayın sektöründe çalışanlarının en çok kullandığı programlardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir