Adobe Digital Editions for Mac Program Özellikleri

İnternet üzerinde yayınlanan elektronik kitaplar farklı formatlarda olabilmektedir. Bunların en yaygını pdf formatıdır. Fakat pdf formatında yayınlanan kitaplar her zaman yasal olmayabilmektedir. Artık üniversite kütüphaneleri yasal olarak elektronik kitaplar sunmaya başladılar. Bu kitaplar sınırsız süreli değildir. Kitaplara belirli süreler konulabilmektedir. Bu kitabın tam sürümünün suistimal edilmesini ve ücretsiz şekilde yayılmasını engellemek içindir. Bu yüzden deneme sürümü süre kısıtlı olarak yayınlanabilmektedir. Hatta sayfa kısıtlı bile konabilmektedir. O halde bunu nasıl kontrol edebilirler? İşte bu noktada Adobe Digital Editions for Mac Program yardıma koşuyor.

Adobe Digital Editions for Mac  Program Özellikleri
Adobe Digital Editions for Mac Program Özellikleri

Adobe Digital Editions for Mac 4.5.1 Mac bilgisayar tabanlı bir programdır. Bilgisayar ile birlikte gelmemektedir fakat sonradan istenirse yüklenebilmektedir. Adobe Acrobat resmi sitesinden bedava olarak edinmek mümkündür. İnternet üzerinden sunulan e kitapların bazıları Adobe Digital Editions for Mac 4.5.1 programını gerekli kılmaktadır. Bu program üzerinden açılan e kitaplar okunabilir olmaktadır fakat bazı durumlarda çıktı alma opsiyonu yoktur. Kitabı okumak için bu program ile süre konulabilmektedir. Süre sonunda ise kitap açılmamaktadır. Yani kullanım Hakkı’na son verilmektedir. Böylece ücretsiz ve sınırlı süreli kitaplar yayınlanabilmektedir. Adobe Digital Editions for Mac Program arayüzü oldukça basittir ve kullanışlıdır. Ayarlar kısmından bir çok özellik ayarlanabilmektedir. Bunlardan bazıları sayfa görünüm tonu, program dili, yazı boyutu, yazı tipi ve benzeri gibi.

Adobe Digital Editions for Mac programı aynı zamanda Windows ortamına da yüklenmektedir. Böylece satın aldığınız veya deneme sürümünü kullandığınız kitapları her iki ortamda da görüntüleyebilirsiniz. Bunun için sistem üzerinden hesap açarak kimliğinizi tanıtabilirsiniz.

Siz de iyi bir e-kitap okuyucu iseniz bu programı mutlaka denemeniz gerekiyor. Bazı kitaplar digital ortamda sadece bu formatta yayınlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir