Android Cihazınızı Bilgisayarınızdan Kontrol Etmek

Günümüzde olan akıllı telefonları gerek bilgisayarlarımızda gerekse televizyona aktarıp rahat bir şekilde kullanmak oldukça mümkün. Bu konu ile ilgili Android cihazınızı bilgisayarınızdan kontrol etmek artık sadece bilgisayarınıza bir program kurmak kadar yakın. Bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra birtakım işlemlerden sonra telefonunuzu kendi kişisel bilgisayarınızdan kontrol edebilme rahatlığına erişeceksiniz.

Çağımızın teknoloji çağı olduğu tekrardan hatırlatmak gerekirse günlük yaşamı rahatlatacak birçok programlar mevcut. Bu programlardan bir tanesi olan “Airdroid” adlı program sayesinde artık Android cihazınızı bilgisayarınızdan kontrol edebileceksiniz.

Android Cihazınızı Bilgisayarınızdan Kontrol Etmek

Airdroid Nasıl Yüklenir?

Bu programı indirmek için öncelikle android telefonunuzdan Google Play Store‘a girip arama kısmına “Airdroid” yazıp ara butonuna tıkladıktan sonra ilk sırada çıkan programı indirmeniz gerekmektedir. Ücretsiz Airdroid Programı 9, 61 megabyte olup basit bir şekilde 5 ile 10 saniye içerisinde inmektedir. Program indikten sonra https://web.airdroid.com/ adresine gitmeniz gerekecektir. Tabi bu programı kurabilmek için bilgisayarınızın karşısında ve telefonunuz yanınızda olmalıdır. Bilgisayarınız açık ve telefonunuz yanınızda ise airdroid web adresini tıkladığınız takdirde bilgisayarınızın ekranında okutmanız için bir QR kodu çıkacaktır. Telefonunuzda ise “QR kodu okutun” diye bir buton oluştuktan sonra o butona tıkladıktan sonra telefonunuzun arka kamerası ile bilgisayarınızın ekranında oluşan QR kodunu taramaya başlayacaktır. Taramaya başlayıp, onaylandıktan sonra artık android cihazınızı bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Dilerseniz QR kodu oluşturmak istemiyorsanız airdroid web adresine üye olup, kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme girebilirseniz.

Programı bilgisayarınıza girdikten sonra telefonunuzun ekranı bilgisayarınıza gelmektedir. Ve ekranınıza geldikten sonra mobil cihazınız ile yapabildiğiniz her şeyi bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Sms gönderebilir, arama yapabilir, whatsapp’dan konuşmalarınıza devam edebilirsiniz. Bilgisayarınızdan telefonunuza resim, belge veya video gönderebilir alabilirsiniz. Bilgisayarınızdan telefonunuza gönderildiği gibi, telefonunuzdan da bilgisayarınıza resim, belge veya video gönderebilirsiniz. Oldukça basit ve kullanışlı olan airdroid programının ücretsiz olduğunu unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir