Any Data Recovery Pro for Mac Özellikleri

Any Data Recovery Pro her türlü dosyalarımızı, verilerimizi, iş evraklarımızı, kişisel dosyalarımızı vb. sabit disk, CD/DVD, USB bellek, harici bellek gibi dijital ortamlarda saklamaktayız. Saydığımız bu dijital ortamların zarar görerek bozulması da istemediğimiz bir durum. Böyle durumlarda çok önemli bilgilerimizi kaybedebiliriz. Saydığımız dijital ortamlardan CD/DVD’ler bozulma konusunda en dayanıksız ortamlardır. Ufak tefek çizilmeler, uzun süre kullanılmaması, manyetik ortamlardan etkilenme gibi nedenlerden dolayı verilerimiz kaybolur ve geri getirilmesi mümkün değildir.

Any Data Recovery Pro for Mac Özellikleri
Any Data Recovery Pro for Mac Özellikleri

Diğer sabit disk, USB bellek ve harici belleklerde ise fiziksel bir darbe almadığı sürece verilerimizi geri getirebilmemiz mümkün olabilmektedir. Verilerimizin kayıt olduğu ortamların arızalanmasından dolayı kaybedilen verilerin geri getirilmesinden ziyade yanlışlıkla silinen verilerin geri getirilebilmesi daha kolay bir işlemdir. Sabit disk, USB bellek ya da harici disklerin fiziksel bir darbe ya da kullanım sonucu oluşan bad sector’ler nedeniyle yaşanan kayıpların geri getirilmesi imkânsız denebilecek kadar zordur.

İnternette veri kurtarmak için birçok uygulama bulabilirsiniz. Bu uygulamaların birçoğu fiziksel darbe almamış, yanlışlıkla silinmiş ya da formatlanmış disklerden verileri geri getirmek için geliştirilen uygulamalardır. Any Data Recovery Pro for Mac da bir veri kurtarma yazılımıdır. Any Data Recovery Pro for Mac 2013.01.21 programı Tenorshare Inc. Tarafından geliştirilmiş OS X işletim sisteminde çalışan ücretli bir uygulamadır. Programın deneme sürümünü Tenorshare’in web sitesinden indirebilir, $49,95 dolar karşılığında tam sürümünü satın alabilirsiniz.

Any Data Recovery Pro for Mac programı üç aşamada verilerinizi kurtarır. Bunlar, tarama, ön izleme ve kurtarma aşamalarıdır. Kaybettiğiniz verinizin bulunduğu diski program ile taradıktan sonra programın kurtarabileceği dosyalar bir liste halinde karşınıza çıkar. Bu listeden kurtarmak istediğimiz dosyaları seçerek geri getirebilirsiniz. Any Data Recovery Pro for Mac 2013.01.21 programı OS X sürümü olduğu için HFS ve HFS+ dosya sistemlerindeki dosyaları kurtarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir