Apple Garageband Program Tanıtımı

Garageband Apple Inc tarafından MAC OS X ve İOS için geliştirdiği müzik veya podcast oluşturmak amacıyla geliştirilmiş bir yazılımdır. Garageband başlarda iLife yazılım paketinin bir parçasıydı ve sonrasında bu paketten ayrıldı. Garageband’in müzik ve podcast yaratma sistemi kullanıcılar için bir çok parçanın yaratılması için MIDI klavye, döngüler oluşturulması ve bir çok enstrüman efekti verilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, Garageband programıyla ses kaydı da alabiliyorsunuz. Garageband Programı birçok ses formatını destekliyor. Apple Garageband 10, 1; farklı basgitar, klavye, bateri, gitar ve yaylı çalgılar gibi müzik aletleri içeriyor. Üstelik yaylı çalgılar kısmında çello, keman, kontur bas gibi yaylı çalgı çeşitleri bulunuyor. Eğer elektrogitarınız varsa, gitarınızı Garageband ile kullanıp daha çok ses üretebiliyorsunuz.

Apple Garageband Program Tanıtımı
Apple Garageband Program Tanıtımı

Diyelim ki gitarınız yok, daha önce de müzikle uğraşmadınız. Üzülmeyin, Garageband tam olarak bunun için var. Garageband içerisindeki her müzik enstrümanı için hazır ses dosyaları barındırıyor. Bu ses dosyalarını birbiriyle kombine ederek birçok müzik yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra tecrübe ve deneyimle bu enstrümanlardan birini Garageband programında çalarak kendinizi geliştirebilir ve yeni müzikler üretebilirsiniz.

Bir diğer alternatifse grup kurmaktır. İnternetteki sosyal mecraları takip edenler bilirler aynı şehirde olmayan belki de dünyanın bir ucunda olan kişiler Garageband sayesinde grup kuruyorlar ve müzik üretiyorlar. Sizde arkadaşlarınızla ya da Garageband programına sahip başka kişilerle grup kurabilir, sevdiğiniz sanatçı/grupların müziklerini çalıp, kaydederek tek tıkla milyonlarca kişiyle paylaşabilirsiniz.

Program Apple’nin App Stone’undan 8.99 TL karşılığında MAC’inize, iPhone’unuza, iPod’unuza ya da Apple tabletinize indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde müziklerinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, silinme riskine karşın Apple’nin bulut sistemi olan iCloud hesabınızda saklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir