Aptana Studio Program Tanıtımı

Aptana Studio, bir web editörüdür. Günümüzde artık tüm faaliyetler internet ortamın da yürütülmektedir. Artık internet kullanımının yaygınlaşmasıyla günümüzde firmalar web otomasyonu üzerine sistemler kurarak işlerini her yerden ve istedikleri zaman takip edebiliyorlar. Online e-ticaret siteleri her geçen gün fazlalaşıyor ve istediğimiz zaman mağazaya gitmeden internet üzerinden dilediğimiz an ve dilediğimiz yerden (evden, işten, yazlığımızdan, tatildeyken otelimizde, vb.) istediğimiz ürünü bir kaç basit işlemle adresimize kadar getirtebiliyoruz.

Aptana Studio Program Tanıtımı
Aptana Studio Program Tanıtımı

İnternet üzerinden online karşılıklı oynanan oyunlar gün geçtikçe artıyor. Eğlence sitelerine her geçen gün yenisi ekleniyor. Kurulan forum siteleriyle aklımıza takılan dilediğimiz soruyu sorup anında cevap alabiliyoruz. Web ortamın bu ve buna benzer birçok site bulunmakta olup sayıları her geçen gün artmaktadır. Durum böyle olunca hepimizin bir şekilde bir web editörüne ihtiyacı bulunuyor.

İnternet ilk kullanılmaya başlandığında HTML denilen ve sadece web tarayıcılarının anlayabileceği bir dil kullanılıyordu. Ancak zaman içerisinde bu yetersiz geldi ve yeni teknolojiler gelişmeye başladır. Bunlardan bazıları Java, Php, ASP, ASP.NET gibi teknolojiler. Java dilinin en büyük özelliği ise istemci tarafında çalışabilmesidir. Bazı işlemlerin istemci tarafında yapılması bizi sunucu tarafında yapılan birçok zahmetli işlemden kurtarır. Php, ASP ve ASP.NET gibi web platformları ise sunucu tarafında çalışan, istenilen işlemleri sunucu tarafında yapıp web tarayıcımıza HTML olarak çıktı gönderen uygulamalardır.

Aptana Studio 3.6.1 programı ise Appcelerator Inc. Firmasının geliştirdiği basit kullanımı olan bir HTML editörüdür. HTML, CSS ve JavaScript kodu yazıp düzenleyebileceğimiz kullanışlı bir araçtır. Bunların yanında Aptana Studio 3.6.1 programı ile Ruby ve Rails, PHP, Python gibi uygulamalarda geliştirmemiz mümkündür. Programın diğer artıları olarak da dağıtım sihirbazı, Integrated Debugger, Git Entegrasyonu, Dâhili Terminal, IDE Özelleştirme gibi özelliklerini sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir