Astropad for Mac Program Özellikleri

Gün geçtikçe farklı kullanıcı gruplarına yönelik farklı amaçlarla üretilmiş bir program ya da uygulamalar ortaya çıkmaktadır. Astropad for Mac grafik tasarımıyla veya çizgilerle ilgilenen Mac bilgisayar sahiplerinin işlerini kolaylaştırmaya yönelik bir program olarak ortaya çıkmıştır. Mobil çizim yapılabilen uygulama Astropad for Mac 1.3.4 sonrasında henüz duymamış olan ve çizimle ilgilenenlerin de dikkatini çekecektir.

Sözü edilen program İOS işletim sistemli iPhone veya iPad, iPod Touch gibi cihazlara ücretsiz indirilebilmekte, Mac bilgisayarda çizim yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Mac bilgisayarların çoğu dokunmatik özellikte olmadığından fare kullanarak çizim yapılabilmesi güçtür. Bu nedenle ya grafik tablet ya da Astropad for Mac 1.3.4 programı kullanılacaktır.

Astropad for Mac Program Özellikleri
Astropad for Mac Program Özellikleri

LIQUID teknolojisine sahip olan Astropad for Mac 1.3.4 Mac işletim sistemli bir bilgisayarda çizim yapılmak istendiğinde, görüntünün bilgisayar ekranından IOS işletim sistemli cihazlara yansıtılmasını sağlamaktadır. Bu işlem sonucunda İOS cihazlar bir çeşit mobil grafik tablet gibi kullanılmaktadır. Yansıtma hızının saniyede 60 kare olması görüntü gecikmelerini önlemektedir.

Astropad aracılığıyla en başta Photoshop olmak üzere, Capture One, Lightroom, Affinity Photo gibi bazı grafik tasarım ve çizim yazılımlarını dokunmatik olarak kullanma imkânı doğmaktadır. Astropad for Mac aracılığıyla istenen çizimle stylus kalemlerle yapılmaktadır. Görülüyor ki fotoğraflar üzerinde dokunmatik ve hassas dokunuşlar yapmak Astropad ile mümkün hale gelmiştir.

Mac bilgisayarlar ve İOS cihazlar arasındaki iletişim Wi-Fi veya kablo ile gerçekleşmektedir. Bünyesindeki LIQUID teknolojisiyle iPad’e veya iPhone’ye yansıyan bir görüntüde renkler birebir yansımaktadır. Astropad, video ve ekrana çizilen grafiklerde kullanılmakta olan grafiksel işlem birimleri olan GPU’ların hızlandırılmasında da işe yaramaktadır. Tasarım endüstrisinde yüz güldüren uygulama, pahalı dijital grafik çizim tabletleriyle boy ölçüşebilecek özelliklere sahiptir. Astropad ile oluşturulacak tasarımlar yüksek kaliteyle ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir