Bilgisayarda Geçmişe Nasıl Bakılır?

Bilgisayarımıza önceden ne yaptığımızı, internetten ne yüklediğimizi ya da hangi işlemleri yaptığımızı görebilmek için bilgisayarın geçmişine bakarız. Bilgisayarın geçmişine bakarken aynı zamanda onu silebilirsiniz. Geçmişlerinizi görebilmek çok kolaydır ve sadece talimatlara uyup istediğinize ulaşabilirsiniz.

Peki, bilgisayarda geçmişe nasıl bakılır, bilgisayarımızın geçmişine bakmak için ilk önce denetim masasına giriyoruz. Daha sonra denetim masası seçeneklerinden internet seçenekleri kısmını açıyoruz. Daha sonra internet seçeneklerini açtıktan sonra ayarlar kısmına giriyoruz.

Bilgisayarda Geçmişe Nasıl Bakılır?
Bilgisayarda Geçmişe Nasıl Bakılır?

Ayarlardan dosya görüntüleyi açıp bilgisayarımın geçmişine bakabiliriz. Yine geçmişi silmek için burayı kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda arayıp da bulamadığınız ya da önceden kullandığınız dosyaları bulabilmek için bilgisayarımızın geçmişine bakabiliriz. Aynı zamanda internetimizin geçmişine de bakmak için de internet sayfamızın ayarlar sekmesine girip oradan geçmişe tıklayarak görebilir yine geçmişi silmek için burayı kullanabilirsiniz. İnternet explorer’ı her kapatışınızda internet geçmişinizin silinmesi istiyorsanız, “Çıkışta gözatma geçmişini sil” bölümündeki tiki işaretlemelisiniz. Bu bölümü işaretlemeden sadece “sil” sekmesine tıklarsanız mevcut gözatma geçmişini silersiniz ve bundan sonraki bilgiler kayıt olmaya devam eder.

Bilgisayarınızın ve internetinizin geçmişlerine bakmayı artık biliyorsunuz şimdi yapmanız gereken gerekli yerlere girerek geçmişinize bakabilirsiniz. Bilgisayar geçmişinizin önemli olduğunu ve gerektiğinde bu sekmeyi kullanarak bilgisayar geçmişini görmeyi öğrenmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir