Çalgı Çengi İkimiz Filmi Nerede Çekildi?

Çalgı Çengi İkimiz son dönemlerde çok başarılı komedi filmleri çeken Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in 6 yıl önce çevirdikleri Çalgı Çengi’nin devam filmi. Oynadıkları filmlerde oldukça başarılı gişe hasılatları yakalayan ikili, Çalgı Çengi İkimiz ile seyirci izleme rekoru kırmayı hedeflemişler. Filmin senaryo yazarı Selçuk Aydemir aynı zamanda yönetmen koltuğunda.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisine filmde Rasim Öztekin, Barış Yıldız, Ayhan Taş, Korhan Herduran, Burak Satıbol, Nur Erkul, Ayşe Kökçü, Şinasi Yurtsever, Ceyhun Güneş, Samet Gürsel Tuna Orhan, Cahit Gök, Ahmet Gülhan ve Zihni Göktay eşlik etmiş.

Çalgı Çengi İkimiz Filmi Nerede Çekildi?
Çalgı Çengi İkimiz Filmi Nerede Çekildi?

Çalgı Çengi İkimiz Filminin Konusu

Çalgı Çengi İkimiz filminin konusunu kısaca anlatmak gerekirse; Salih (Murat Cemcir) mafya üyesidir ve aşık olduğu kızla evlenmek için kuzeni Gürkan (Ahmet Kural) ile birlikte mafyadan ayrılmak istemektedir. Ancak bu iş o kadar kolay olmayacaktır. Sahneye çıkacakları bir düğündeki nikah memurunu kaçırmaları şartıyla mafyadan ayrılmalarına izin verileceği söylenir. Bunu kabul eden ikiliyi hiç ummadıkları aksiyon dolu günler beklemektedir. Kaçırmak zorunda oldukları nikah memuru daha önce birçok sanatçıyı ünlü yapmış bir kişidir. Kendilerini de ünlü yapma vaadi ikilinin kafasını karıştırır. Bundan sonrasında ise mafya üyeleri ile yaşadıkları eğlenceli ve aksiyon dolu maceralar yaşanacaktır.

Çalgı Çengi İkimiz nerede çekildi? Aksiyon dolu sahneleri izleyenler filmin nerede çekildiğini merak ediyorlar. İstanbul’da yaşayan bazı seyircilere görüntülerdeki mekanlar tanıdık gelecektir. Çalgı Çengi İkimiz’in aksiyon sahneleri Maltepe – Küçükyalı semtinde çekildi. Çekimler sırasında semt sakinleri ünlü oyuncuları ve aksiyon sahnelerini yakından takip etme imkanı bulmuş. Film çekimlerinin 7 hafta sürdüğü belirtiliyor. Maltepe – Küçükyalı’da birbirine bağlanan 9 sokak tehlike oluşmaması için trafiğe kapatılmış ve güvenlik riski oluşmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir