Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?

Cesur ve Güzel, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ (Cesur Alemdaroğlu/ Karahasanoğlu), Tuba Büyüküstün (Sühan Korludağ) ve Tamer Levent’in (Tahsin Korludağ) olduğu 2016 yılının Kasım ayında yayına giren dizidir. Cesur ve Güzel dizisi nerede çekiliyor? Korludağ Çiftliği kimin? soruları ilk bölümden itibaren izleyicilerin merakını uyandırdı. Diğer deneyimli oyuncuların da desteğiyle yayınlandığı günden beri büyük bir ilgiyle takip edilen dizi şimdiden kendine bir hayran kitlesi edindi. Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği diziyi Ali Bilgin yönetmektedir. Ece Yörenç tarafından da senaryosu yazılan Cesur ve Güzel her hafta seyirciyi merakta bırakarak ilgiyi üstünde tutmaktadır.

Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?
Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?

Cesur ve Güzel konusu ne?

Dizinin konusuna kısaca değinirsek: Yıllar önce babası Hasan Karahasanoğlu’nu öldürdüğü için babasının intikamını almaya Korludağ Çiftliği’ne gelen ve bu çiftlikten ev alan Cesur, burada Tahsin Korludağ’ın kızı Sühan ile tanışır ve aşık olur. Sühan, Tahsin Korludağ’ın çok sevdiği biricik kızıdır. Bunu öğrenen Cesur kendine karşı koymaya çalışır, başaramaz. Fakat Cesur ile Sühan’ın arasında ailelerinin geçmişinde yaşanmış olan kötü günler olduğu için bu aşk imkânsız bir hal almaktadır.

Cesur ve Güzel Nerede Çekiliyor?

Diziyi ilgiyle takip edenler tarafından dizinin nerede çekildiği de merak edilmektedir. Cesur ve Güzel dizisinin büyük kısmı Korludağ diye bahsedilen çiftlikte geçmektedir. Türkiye’de Korludağ diye bir yer bulunmaktadır. Ama dizinin çekimleri orada yapılmamaktadır. Cesur ve Güzel dizisinin çekimleri Durusu Çatalca’da gerçekleştirilmektedir. Korludağ Çiftliği Polonezköy’deki Simavi Ailesine ait çiftliktir. Çiftlikte dizi çekimi için düzenlemeler yapılmıştır. Setin olduğu yere Korludağ Çiftliği düzenlemesi yapılmıştır. (Korludağ Eczanesi, Korludağ Hastanesi gibi) Dizinin geri kalan kısımları Nişantaşı ve İstanbul’un çeşitli semtlerinde çekilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir