CloneCD Program Tanıtımı

CloneCD için şu söylenebilir, veri CD’leri, müzik CD’leri gibi CD’lerin yedeklerini almamız için geliştirilmiş bir yazılımdır. Birçok kişi bazen uzun yıllardır saklamış oldukları CD’leri kullanmak isterler. Fakat cd çeşitli darbeler nedeni ile çizildiği zaman neredeyse kullanılmaz bir hale gelmektedir. Ve oynatılmak istendiğinde açılmaz ya da sürekli kesintili bir şekilde oynatır. Bunun için çizilmiş olan CD’lerimizin yedeğini birebir olarak almamıza yardımcı olan bir program özelliğini de taşımaktadır.

Ayrıca bazı veri içerikli CD’ler özel koruma formülü ile yazıldıkları için çoğaltılmak istendiği zaman, koruma sebebi ile yazdırılmasına olanak tanınmaz. CloneCD programı ile kopya korumasına takılmadan yedek almamıza veya çoğaltmamıza hatta korumalı bir şekilde dâhil çoğaltmamızı sağlar. Program sayesinde hiç bir veri kaybı yaşamadan çizik CD’ler de dâhil olmak üzere birebir eksiksiz bir şekilde yedek almamıza veya çoğaltmamızı sağlar. ISO, UFI gibi birçok formatta yazılmış olan CD’leri dâhil CloneCD 5. 3. 2. 1 programı ile yedekleyebilmekteyiz.

CloneCD Program Tanıtımı
CloneCD Program Tanıtımı

Program, kullanılmayacak derecedeki CD’lerin kopyasını alması ise en önemli geliştirilmiş özellikleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi CD’nin çizildiğini ve verileni kaybettiğini düşünür, fakat bu program aracılığı ile yeniden o CD’nin içeriğindeki bilgilere yedeklemesini alarak rahatlıkla erişebilmekteyiz. Programın üstün desteği ile artık veri CD’lerin de kayıplardan kurtulmamız mümkündür.

Çoğu kişi birçok önemli verilerini bir cd de saklamak isterler, belirli bir süre sonra çizilmesi, çizilirse ne yaparım gibi tüm sorunlarında üstesinden gelmesine yardımcı olacak bir program niteliği taşımaktadır. CloneCD programının internet sitelerinden indirmemiz oldukça kolaydır. Bu programın tüm özelliklerini kullanmak istiyorsak, full sürümünü edinmemiz gerekmektedir. Yaklaşık olarak indirme boyutu 3, 15 MB civarlarında olup, bilgisayarımızda yer kaplamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir