Duplicate Finder Program Tanıtımı

Duplicate Finder Günümüzdeki video kaliteleri, fotoğraf çözünürlükleri ve diğer tüm dosya özellikleri geçmiştekiler ile karşılaştırıldığın aralarında hatırı sayılır ölçüde bir fark olduğunu görebilmekteyiz. Videoların, resimlerin ve benzeri dosyaların kalitesinin artması her ne kadar iyi bir durum olsa da, artan kalite ile doğru orantılı olarak dosyaların veri boyutları da artmaktadır. Örneğin bir HD video ile 360p videonun veri boyutları arasında büyük farklar vardır. Bu durum her geçen gün depolama alanlarımızı daha bilinçli kullanmamızı gerektirmektedir. Çünkü, artan veri boyutu elektronik cihazımızda o sinir bozucu ” Yetersiz Depolama Alanı” uyarısı alma ihtimalimizi de artırıyor. Aynı zamanda bu depolama alanının boşa harcanmasının diğer nedeni gereksiz yere bir dosyanın kopyalarının bilgisayarınızda bulunmasıdır denebilir.

Duplicate Finder Program Tanıtımı
Duplicate Finder Program Tanıtımı

Var olan bir dosyanızın aynısı bilgisayarınızda bilmediğiniz bir yerde zaten hali hazırda bulunuyor olabilir. Bu dosyalardan kurtulmak için bilgisayarınızın içinde kapsamlı bir arama yapmanız gerekir. Büyük olasılıkla zaman alıcı bir araştırma olacaktır. Bu işlemi manüel olarak yapmak yerine otomatik yapan bir program indirmeyi deneyebilirsiniz. Duplicate Finder programı sizlere bilgisayarınızda aynı olan dosya çiftlerini kolaylıkla silme, depolama alanınızı boşaltma imkânı sunmaktadır. Bu programın özelliklerinden bahsederken şunları söyleyebiliriz.

Duplicate Finder programı bilgisayarınızda var olan aynı isimdeki, tıpa tıp benzer özelliklere sahip olan dosyaları bir liste şeklinde kolaylıkla ne yapacağınıza karar vermeniz için sizlere sunmaktadır. Program ile var olan bir dosyanın kopyasını, çiftini silerken emin olabilirsiniz ki dosya çiftlerinden birisi mutlaka korunur. Resim, metin belgeleri, ses dosyaları, videolar, kitapçıklar gibi aklınıza gelen tüm dosya türlerini taramaktadır. MD5 (Message-Digest) karşılaştırıcı kullanarak dosyaların veri boyutlarını karşılaştırmaktadır. Tüm bu işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu sayede tam ihtiyaç duyduğunuz özellikleri karşılar niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir