Easy Morph Program Tanıtımı

EasyMorph Yeni teknolojik gelişmeler, internet kullanımının yaygınlaşması ve internet hızının artması, dinamik web sitelerinin ve web tabanlı otomasyon sistemlerinin hızla artmasına neden olmuştur. Dinamik web siteleri ve web otomasyon sistemlerinin yapabilmek için dikkat edilmesi gereken ilk şey veri tabanı tasarımıdır. Veri tabanı, kullanıcıdan alınan bilgilerin kaydedildiği bir dosyadır. Örneğin dinamik bir haber sitesinde, yazarlar kendileri daha önceden özel olarak tasarlanmış kullanıcı panellerine girerek haber, makale, vb. yazarlar. İşte yazdıkları bu haber, makale vs. veri tabanı dediğimiz dosyalarda tutulur. Başka bir kullanıcı eklenen bu haberi okumak istediğinde ise istenen bilgi veri tabanından çekilerek kullanıcıya sunulur. Benzer şekilde web tabanlı otomasyon uygulamalarında müşteri bilgileri, sipariş bilgileri, ödeme bilgileri gibi verilere veri tabanında tutularak firma personelinin bu bilgilere internet olan her yerden erişmesi amaçlanır.

Easy Morph Program Tanıtımı
Easy Morph Program Tanıtımı

Easy Morph Veri tabanı tasarlandıktan sonra SQL dili dediğimiz bir dille veri eklenebilir, veri silinebilir ya da veri üzerinde gerekli güncellemeler yapılabilir. SQL komutları veri tabanının olmazsa olmazıdır. Veri tabanına verileri elle girmenin yanında yazılan bir kod parçasıyla bir yerde kayıtlı olan (örneğin bir Exel dosyasında) verileri veri tabanına aktarabiliriz. Ancak bunun için ekstra bir programlama uygulamasına daha ihtiyacımız vardır.

EasyMorph programı için şu söylenebilir; bir veri tabanı programı gibi çalışabilen bir uygulamadır. EasyMorph 2.5.2 programı en büyük avantajı, verilerimizi almak istediğimiz dosyayı otomatik kendisi import ederek veri tabanına eklemektedir. EasyMorph programında yaptığımız işlemler için SQL komutlarına ya da komut dosyasına ihtiyaç duymamamız programın bir başka artısıdır. Diğer veri tabanı uygulamalarında olduğu gibi Easy Morph programında da analiz, raporlama gibi servisler mevcuttur. EasyMorph 2.5.2 programı CSV, QVD ve SAS gibi biçimleri birbiri arasında dönüştürme yapabilmektedir. Mevcut veri tabanını herhangi bir text dosyasına export edebilirsiniz. Kısacası program ile SQL programlama bilmeden birçok veri tabanı işlemini kendiniz geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir