En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Nakit sıkıntısı çeken insanların en fazla araştırdığı konu en uygun kredi hangi bankada? sorusudur. Özellikle yüksek miktarda para çekmeyi düşünüyorsanız en fazla araştırma yapmanız gereken konuların başında faiz oranı ve vade süresi gelmektedir. Hal böyle olunca da insanlar tek tek bankaları araştırmaya başlayacaktır.

Genel olarak vadeleri fazla veren bankaların faiz oranları fazla şeklinde inanç olsa da her banka için geçerli olmamaktadır. Bankalar rekabetinde artması nedeni ile artık daha düşük oranda faiz ile müşterilerine ve yeni müşteri olacak insanlara uzun vadede ve düşük faizde krediler vermektedir.

Faiz oranları her banka da farlı da olsa vade uzadıkça anapara üzerinden ödenen faiz miktarı da artmaktadır. Mesela 12 ay vade ile 36 ay vade ödemeli alınan kredilere ödenen faiz miktarı da farklı olmaktadır. Kredi kullanmadaki önemli hususlardan biri de kredi notu dur. Zira findeks kredi notu yeterli olmayan bireylerin bankalardan kredi kullanma imkanı bulunmamaktadır.

En Uygun Kredi Hangi Bankada?

En uygun kredi faiz oranları

Şimdi bankaların kredi verme koşullarını ve hangi bankanın en uygun kredi verdiğine bakalım:

Akbank bireysel kredi faiz oranları: 10000 TL tutarındaki krediye 3 aydan 36 aya kadar ödeme imkânı sağlamaktadır. Faiz oranı ise %1.41 oranındadır. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise çekilen paranın miktarıdır. Fazla miktarda çekilen paranın faiz oranı minimum seviyede olmalıdır.

İş Bankası bireysel kredi faiz oranları: iş bankası 15 bin TL kredi kullanmanız sonucunda 3 aydan 36 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Vadeler sonunda anapara üzerinden sadece %1.38 faiz almaktadır. Daha yüksek çekilen bir tutarın faiz oranında ise bu rakamlar değişmektedir.

İng Bank bireysel kredi faiz oranları: 15 bin TL ye kadar olan kredi başvurularınızda 3 aydan 36 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Sağlanan vadeler sonucunda bankaya ödeyeceğiniz faiz oranı ise %1.28 şeklindedir.

Denizbank bireysel kredi faiz oranları: Denizbank 1000 lira ile 55000 lira arasında çekebileceğiniz krediler için sizlere 3 ay ile 36 ay arasında vade imkânı sunmaktadır. Bu vadelerin süresi boyunca Denizbank ödeyeceğiniz faiz oranı %1.44 oranındadır.

Yapı Kredi Bankası bireysel kredi faiz oranları: Yapı Kredi Bankası 1.000 ile 10.000 TL arasındaki kredi başvurularınızda sizlere 3 ay ile 36 ay arasında vade seçeneği sunmaktadır. Bu vadeler sonunda Yapı kredi banka’sına ödeyeceğiniz faiz oranı %1.34 şeklindedir.

Garanti Bankası bireysel kredi faiz oranları: 1.000 ile 500.000 TL arasındaki kredilerinize %1.49 faiz uygulamaktadır. Ve 3 ay ile 36 ay arasında vade seçenekleri sunmaktadır.

En uygun kredi hangi bankada? Şeklinde sorularınız için birkaç bankanın vadesini ve faiz oranlarını inceledik. Kredi çekerken dikkat edilmesi gereken konu çekilen miktar ve bu miktara uygulanan faiz oranıdır. Bankalardan birinde 10.000 TL krediyi yüksek faizle verirken başka bir banka 20.000 TL ye kadar olan kredileri daha az faiz oranı ile verebilmektedir.

Banka kredi fazi oranları zaman zaman değişmektedir, bu nedenle kredi kullanmadan önce kontrol edilmesi uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir