Evde Yılbaşı Süsleri Nasıl Yapılır?

Yeşil bir sprey boya alarak çam kozalaklarını boyamakla işe başlayın. Kulağa biraz tuhaf gelebilir fakat doğal çam kozalaklarından yapılmış yılbaşı süsleri evinize çok güzel bir hava verecektir. Kozalakları boyadıktan sonra yarım saat kurumalarını bekleyin. Beyaz sprey boya ile üzerlerine kar görüntüsü katabilirsiniz.

Evde hazırlayacağınız ucuz yılbaşı süsleri için şişe kapaklarını kırmızı veya yeşil kumaşlarla kaplayın. Bunu Japon yapıştırıcısı ile yapabilirsiniz. Üzerine yapıştıracağınız düğmelerle çok güzel olacaklar. Bu minik süsleri ağacınıza koyabilirsiniz.

Küçük keseler örerek bunları yılbaşı ağacınızın üzerine asabilirsiniz. Bu keseleri yılbaşı çorabı yerine kullanıp, içinde bozuk paralarınızı biriktirebilirsiniz. Eğer örgü bilmiyorsanız saten kumaşlardan da küçük keseler yapmanız mümkündür. Üzerlerini kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

Evde Yılbaşı Süsleri Nasıl Yapılır?
Evde Yılbaşı Süsleri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir şişenin üzerinde yakacağınız mum zamanla akacak ve yepyeni bir dekorasyon objesi haline gelecektir. Farklı renklerde mumları şişenin üzerine koyup yaktığınızda şişenin etrafı da rengarenk olur. Bu şişeleri yılbaşı ağacınızın altına, yılbaşı paketlerinin yanına koyun. Dilerseniz mumları dizdiğiniz köşeye de koyabilirsiniz.

Alacağınız küçük plastik topları boyayıp, ahşap bir sepetin içine koyun. Farklı renklerde topları boyayabilirsiniz. Bu renkleri dekorasyonunuza uygun olanlarından seçerseniz, yılbaşı süsleri ve ev dekorasyonundaki renkler arasında bir geçiş sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir