Frankfurt’ta Tatil

Frankfurt’ta Almanya’nın 1 numaralı turizm merkezidir. Ayrıca Main Nehri üzerinde bulunan ticaret merkezlerinin de yatağı halindedir. Aynı zamanda Almanya’nın en büyük ve işlek havaalanlarından birine sahiptir. Bu yüzden birçok turist ilk durak olarak Frankfurt’tan geçer. Frankfurt’u sadece geçiş noktası olarak değerlendirmek haksızlık olur. Turistler için keşfedilecek ilginç mekanlar ve sürprizlerle dolu bir şehirdir.

Frankfurt’ta neler yapılır?

Frankfurt’taki müzeleri ihmal etmeyin. Bir sanat müzesi ziyaret edin. Frankfurt’taki müzeler, 20. yüzyılın modernist ve çağdaş sanatçılarının ürettiği sanat eserleriyle doludur ve sadece mimarisi için bile müzeler ziyaret edilebilir.

Frankfurt’taki turizm firmalarıyla iletişime geçerek, Main Nehri turlarına bakabilirsiniz. Main nehri ruhunuzu dinlendirecek bir gezi imkanı sunuyor.

Frankfurt’ta Tatil

Alışverişe gidin. Frankfurt çok büyük bir ticaret merkezidir. Zeil Pedestrian Mall’a gittikten sonra aşağı doğru yürüyün ve alışverişin tadını çıkarın.

Eski yarı ahşap Alman mimarisinin kalıntıları için şehri gezebilirsiniz. Nadir rastlanan bu yapıların örneklerine Romerberg Meydanı’nda rastlayabilirsiniz.

Klasik bir Alman restoranını ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Birinci sınıf restoranları tercih edebileceğiniz gibi yerel restoranlarda inanılmaz tatlar bulacağınızı da unutmamalısınız.

2 thoughts on “Frankfurt’ta Tatil

 • 27 Mayıs 2013 tarihinde, saat 09:31
  Permalink

  Roma, sahip olduğu geçmişi ve gezilecek yerleri ile dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olmayı kesinlikle hak ediyor. En önemli turizm merkezlerinden biri olan Roma’ya mutlaka 3-4 gün ayırın ve şehri doyasıya gezin. Eğer Avrupa’nın diğer turistik merkezlerine gezi yapmayı planlıyorsanız Schengen Vizesi de almışken Roma’ya da uğrayabilirsiniz. Üstelik Avrupa içinde Roma’ya uçuş yapan bir çok havayolu firması var.

  Yanıtla
 • 22 Eylül 2013 tarihinde, saat 17:27
  Permalink

  Frankfurt’taki müzeleri gerçekten görülmeye değer.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir