FreeMind for Mac Program Tanıtımı

FreeMind for Mac Programı düşüncelerinizi organize etmeyi amaçlayan bir zihin haritalama yazılım ve programdır. Zihin haritalama; kelimeleri ve cümleleri ile düşünceleri birbirine bağlayarak bu bağladığı cümlelerden veya kelimelerden bir anahtar kelime yada düşünce etrafında toplamak için kullanılan bir diyagramdır. Zihin haritalama, 1960’lı yılların sonlarına doğru İngiliz yazar ve eğitim danışmanı olan Tony Buzan tarafınca geliştirilmiş etkin bir grafik destekli çalışma ve teknik aktarımdır. Bu zihin haritalama tekniği düşünceleri oluşturma, görselleştirme, tasarlama ve sınıflandırmasıyla beraberinde eğitim alanlarında, organizasyonlarda, problem çözümlemelerinde ve karar alma süreci aşamalandırmaların da kullanılmaktadır. Genellikle bu diyagramlar; resim ve sözcük ile çizgileri içermektedir.

FreeMind for Mac Program Tanıtımı
FreeMind for Mac Program Tanıtımı

FreeMind for Mac 1.0.1 Programına gelecek olursak da bu zihin haritalama tekniği üzerinden ortaya çıkarılan ve günümüzde elde edilebilir teknolojik varsayımlarımıza ve sahip olduğumuz ortamlara uyarlanmış hali, kısacası ulaşabilirliğimizi kolaylaştırmış yazılım halidir. FreeMind for Mac GNU Genel Kamu Lisansı ile lisanslandırılmış özgür ve özgün bir yazılım ve uygulamadır. Kullanılabilecek işletim sistemleri arasında Windows, Linux, Mac OS X yer almaktadır. Programların içeriklerini ve özelliklerini göz önünde bulundurup edindiğimiz gibi hangi işletim sistemleri üzerinde uygun kullanım sağladıklarını bilmek de önem taşır. SourceForge . net ‘in 2008 ylılında en iyi açık kullanılabilir kaynak projeleri arasında ginalist olarak yerini almış ve itibarını korumuştur.

Program özellikleri şöyle sıralanmaktadır; Dosya ve veriler XML biçiminde ve şeklinde kaydedilir. Sürükleyip bırakma özelliğine sahip bir uygulamadır. HTML, PDF, OpenDocument, SVG ve PNG ile JPEG boyut ve biçimlendirme şeklinde kayıtlanma ve dışa aktarım gerçekleştirilebilir. FreeMind standart kısayol tuşlarına da sahip olduğu gibi pek çok uygulama gibi kopyalama ve birden fazla seçim kısayolları kolaylığına sahiptir. Program boyutu 94183 KB olmakla beraberinde kullanıcı profili tarafından 5 üzerinden 4 tam not almıştır ve ücretsiz kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir