HandBrake Program Özellikleri

HandBrake Günümüzün vazgeçilmez teknolojisi bilgisayarlar çoğu zaman hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Ticari, eğitim ve hobilerimizde birçok alternatifi bir arada bulabildiğimiz teknoloji dünyası hemen her gün bir yeniliğe merhaba diyor. Çoğu zaman izlemek istediğimiz bir film, bir konser, bazen özel kayıtlı iş DVD’lerimizin bilgisayarımıza yüklenmesini isteyebiliyoruz. Genellikle DVD kayıtlarının bilgisayara direkt aktarımı söz konusu olmadığından yardımcı programlara ihtiyaç duymaktayız. Çok çeşitli olan programları çoğumuz bilgisayar konusunda fazla detay bilmediğimiz için doğru kullanamayabiliyoruz. Bu dönüştürücü programlar konusunda HANDBRAKE niteliğinde biraz programa göz atalım.

HandBrake Program Özellikleri
HandBrake Program Özellikleri

HANDBRAKE, özellikle Windows kullanıcıları tarafından mükemmel bir program olarak nitelendirilmektedir. DVD ve Blu-Ray kaydetme ve dönüştürme işlemlerini en hızlı ve etkili biçimde kullanıcıya sunmaktadır. HANDBRAKE Program ile DVD kaydı olan filmlerinizi MPEG-4 formatına dönüştürebilirsiniz. HANDBRAKE Program kopya koruması uygulanmamış olan tüm DVD, Blu-Ray diskler program tarafından desteklenmektedir. HANDBRAKE Program; MKV, MPEG-4,MP4 (M4V olarak ta tanımlanmaktadır.), H.264, libtheora ( theora olarak da bilinmektedir.), AC-3, core audio AAC, MP3, DTS, AAC formatlarına dönüştürme niteliğine sahiptir.

HANDBRAKE 0.10.3 Program kullanımında diğer bir avantajınızda DVD kayıt ve kopyalama veya dönüştürmelerinde diskin tamamını işleme almak durumunda olmayışınız bu program konumunda ayrı bir tercih sebebi oluşturmaktadır. Koruma kısıtlaması olmayan DVD’lerde istediğiniz kısımları belirleyip parçalar halinde dönüştürebilirsiniz. Ayrıca parçalar halinde yaptığınız bu dönüştürme işleminde alt yazıları da koruyarak dönüştürme yapabilmenize olanak sağlayan bir programdır.

HANDBRAKE Program Windows programları listesinde ücretsiz indirilebilen en iyi programlar arasında bulunmaktadır. Lisansı ücretsiz ve İngilizce hazırlanmış olan HANDBRAKE Program Windows 7, Vista ve Windows XP işletim sistemlerine uyumludur. Kullanıcıların alternatifsiz tavsiye ettiği bu programı sizde kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir