Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kar kalitesiyle de kayak severlerin beğenisini kazanan Kartepe’de kayak sezonu Aralık’ta başlıyor ve Nisan başına doğru sona eriyor. Sahada başlangıç seviyesine uygun 2 yeşil pistin yanı sıra orta düzeydeki kayakçı ve snowboard’cular için 3 mavi pist, orta seviyenin üstündekiler için üç kırmızı pist ve ileri düzeyde kayanlar için de üç siyah pist bulunuyor. Kar yüksekliğinin normal kış şartlarında üç metreye kadar çıktığı Kartepe’de sezonun başında toz kar, sonundaysa ıslak kar özellikleri görülüyor. Kartepe’nin ziyaretçilerinin büyük bir kısmı İstanbul’dan geliyor. İstanbul’a yakınlığıyla yarıyıl kayak tatili için Kartepe çok uygun bir seçenek.

Kartepe’ye Ulaşım

1. Kartepe’ye araba ile ulaşım : İstanbul’dan gidiyorsanız, TEM’den “Doğu İzmit” çıkışından devam edin sonra önünüze çıkacak levhalarda “Kartepe” ismiyle sizi yönlendirmeye devam edecek.

2. Kartepe’ye Trenle nasıl gidilir : Haydarpaşa-Adapazarı hattı trenleri Kadıköy‘den başlayan bu hatta, çeşitli istasyonlardan trene binebilirsiniz, sabah 07:39’da Maşukiye’de inerek buradan taksiyle zirveye çıkabilirsiniz. Sabah bu saatten sonraki seferler Maşukiye’de durmadığından, bir önceki durak olan Büyük Derbent’te inerek, oradan taksi ile Kartepe Kayak Merkezi ne çıkabilirsiniz.

 Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

3. Kartepe’ye Otobüsle nasıl gidilir : Harem’den ve Yenisahra ofislerinden yarım saatte bir kalkan Efetur ya da İzmit Seyahat şirketlerinden biri ile İzmit merkez’e gelebilirsiniz, oradan da Maşukiye minibüsü ile Maşukiye merkeze gelebilirsiniz. Buradan da Kartepe’ye taksi ile çıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir