Memory Clean Program Özellikleri

Bu makalemizde Memory Clean programı hakkında bilgi verip, programın kullanım alanları, hangi dosyalar üzerinde işlevsel olduğunu ve biz kullanıcılara hangi yönlerde artı puan kazandırıp neler yapabileceğimizi inceleyeceğiz. Memory Clean programı adından da anlaşılacağı gibi memory (hafıza) Clean (temizleme – silme) anlamlarına gelmektedir. Program kullanılan aygıtta hızlanma ve boş alan açmaya yaramaktadır.

Memory Clean programı Mac bilgisayarlarınız için geliştirilmiş bir yazılım ve program türüdür. Bu programı Mac bilgisayarlarınıza edindiğiniz takdirde gözle görülür derecede performans artışı ve işlevsellik kullanımını görebilirsiniz. Oldukça sade, basit, anlaşır ve açık bir arayüze sahip olan Memory Clean programı biz kullanıcılara doğrudan iletişimi sağlayarak bilgisayar içerisinde fazladan ram tüketen uygulamaları görerek bunları ortadan kaldırmaya ve işlem yapmaya olanak sağlamaktadır.

Memory Clean Program Özellikleri
Memory Clean Program Özellikleri

Mac’inizin ram’i dolduğu zaman sistem yavaşlayacak, donacak ve kasmaya, kitlenmeye başlayacaktır. Eğer bu şikâyetlerinizi Mac bilgisayarlarınızda bu tür şikayetleriniz varsa Memory Clean programını edinip farkı görmelisiniz. Sistem içerisinde açık bıraktığınız ve daha sonra yeniden kullanım için ulaşacağınız programları kapatmazsanız doğal olarak ram kullanılmaya devam edecek ve bellek şişerek Mac’iniz kasıp, donmaya başlayacaktır. Memory Clean programı ise bu şişen belleğinizi boşaltmaya ve sistemi rahatlatmaya yaramaktadır.

Daha sonrasında ise yeniden bir uygulamaya açmak için girişimde bulunduğunuzda ise gözle görülür derecede performans ve hızlı erişim sağlıyor. Eğer Mac’iniz üzerinde ağır uygulamaları yani fazladan ram şişiren ve tüketen uygulama – programları yeniden kullanıma sunmayı. Açmayı düşünmüyorsanız Memory Clean‘ın güncel sürümünü kullanarak Mac’inizi rahatlatabilir, uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Bunları yapmak yalnızca bilgisayarınızı hızlandırmakla kalmayıp, bilgisayarınızın kullanım ömrünü de uzatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir