Mental Aritmetik Eğitimi Nedir?

Mental Aritmetik Eğitiminde abaküsle yapılan çalışmalarlarla, zihinsel gelişimlerinin üst seviyeye ulaşması sağlanan çocuklar, var olan ancak kullanmadıkları gizli zeka kapasitelerini harekete geçirmeyi öğrenirler.

Mental Aritmetik Eğitim Programı
Zihinsel Aritmetik, hesap makinesi, bilgisayar, kalem ya da kağıt gibi farklı aletler kullanmadan insan aklının zihinsel gücünü kullanarak matematiksel ya da zihinsel hesaplamalar yapabilmektir.

Son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi görmeye başlayan Mental Aritmetik konusu ne yazık ki önemli bir çoğunluk tarafından yanlış bilinmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri de mental aritmetiği bildiğini ve öğrettiğini iddia eden bir takım kişi ve kuruluşların eksik bilgilerle çevreye yanlış bilgiler ve uygulamalar yaymalarıdır.

Mental Aritmetik Eğitimi Nedir?

Çift elle öğrenilen Gizli Zeka abaküs Mental Aritmetik çalışması, beynimizin potansiyel olarak kullanamadığımız gizli kalan kısmının çalışmasını sağlar. Aşağıda söz ettiğimiz uyarı noktalarını geliştirerek geleceğin dehaları olabilecek çocuklarımızın başarısına başarı katacaktır.

İşitme duyusu
Görme duyusu
Kinestetik dokunma duyusu
Zihinsel canlandırma ve hayal etme

Abaküs ile yapılan çalışmalar, sürekli bir şekilde uyarılan beynimizin bu dört önemli noktası sayesinde kullanamadığımız gizli zekamızı hızla devreye sokacaktır.

Kontrol Ediliyor

Rüyaları Kaydetmek Mümkün Mü?

Rüyaları Kaydetmek Mümkün Mü?

Rüyaları kaydetmek Sabah kalktığımızda bir önceki gece görmüş olduğumuz rüyadan hepimiz etkileniriz. Hatta bazen rüyanın …

1 Yorum

  1. Thanks for sharing, this is a fantastic blog.Really thank you! Awesome.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir