Nokia Lumia 920 İnceleme

Android ve iPhone ile rekabette zorlanan Nokia yeni Lumia serisi ile rakiplerine göz dağı veriyor. İşletim sistemi olarak kullanımı kolay ancak Windows 8 aplikasyonlarının henüz sınırlı olması biraz sorun yaratıyor. Bu sorunun zamanla aşılacağı tahmin ediliyor.

Nokia Lumia 920’nin fiyatı benzer akıllı telefon modelleriyle rekabet edebilir düzeyde.

1.5 GHz çift çekirdekli çip hız açısından oldukça başarılı. Telsiz şarj özelliği son derece önemli bir yenilik. 32 GB depolama kapasitesi yeterli düzeyde, ayrıca 7 GB SkyDrive desteği var. Lumia 920’nin ağırlığı 185 gram.

Nokia Lumia 920 darbe ve düşmeye karşı dayanıklı, ayrıca siyah, kırmızı, sarı gibi renk seçenekleri mevcut. Tek parça polikarbonat gövde ve Gorilla cam kullanılmış. 4.5 inç PureMotion HD+ dokunmatik ekrana sahip. İnç başına 332 piksel düşüyor. Bulunulan ortama göre ekran parlaklığı ayarlanabiliyor.

Nokia Lumia 920’nin 8.7 megapiksellik kamerası çok başarılı. Carl Zeiss mercek ve Nokia PureView teknolojisi sayesinde loş ortamlar ve el titremesinde bile mükemmel sonuç elde ediliyor.

Yeni Nokia Lumia 920’nin teknolojiyi yakından takip eden telefon meraklıları için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir