ShrinkTo5 Basic Program Özellikleri

ShrinkTo5 Bilgisayar dünyasında yaşanan gelişmelerle birlikte program boyutları da arttı. Bununla birlikte dijital fotoğraf makinaları, akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazlarla birlikte çektiğimiz resim, video gibi arşiv oluşturduğumuz medya dosyalarımızın boyutu da bir o kadar arttı. Geçmişten günümüze baktığımızda 512 KB’lık disklerden 1,44 MB’lık disketlere, 600 MB’lık CD’lerden 4,7 GB’lık DVD’lere ve 1 – 128 GB’lık USB belleklerden TB cinsinden ifade ettiğimiz harici disklere kadar bir gelişim söz konusu oldu. Artık harici diskler bir ihtiyaç haline geldi. Bilgisayarlarımızın kapasitesi ancak yüklediğimiz programlara ve oyunlara yetebiliyor. Müziklerimiz, resimlerimiz, videolarımız, filmlerimiz, program arşivlerimiz için mutlaka TB cinsinden bir harici diske ihtiyacımız oluyor.

ShrinkTo5 Basic Program Özellikleri
ShrinkTo5 Basic Program Özellikleri

ShrinkTo5 Basic TB cinsinden harici diskler bütün ihtiyacımızı karşılasa da, harici disklerin kapasiteleri yanında çok komik kapasiteleri kalan CD ve DVD’lerin kullanımı bazı nedenlerden dolayı hala devam etmektedir. DVD’ler DVD Player ile film seyretmek için hala varlığını sürdürmekte. Her ne kadar çoğu müzik çaların USB bellek, harici disk girişleri olsa da hala CD çalardan müzik dinleyenlerimiz var. USB – Harici Disk girişi olan TV’lerin yaygınlaşmasıyla, yine USB – Harici Disk girişi olan müzik çalarların yaygınlaşmasıyla CD-DVD kullanımı yavaş yavaş popülerliğini yitirecek gibi.

CD ve DVD’lerin yavaş yavaş hayatımızdan çıkmasına paralel olarak CD ve DVD-ROM’lar için geliştirilen araçlar da yavaş yavaş azalmaya başlamış durumda. ShrinkTo5 Basic Programı azalan bu programlardan biri. ShrinkTo5 Basic, yeni geliştirilmiş, birçok platformda çalışabilen, açık kaynak kodlu bir DVD kopyalama programıdır. ShrinkTo5 Basic Programı DVD’ye kaydetmek istediğiniz bir filmi ya da videoya süper bir resim kalitesinde kopyalar. Diğer CD/DVD kopyalama programlarında olduğu gibi ayar yapmanıza gerek yoktur. ShrinkTo5 Basic Programı ile DVD kopyalarken en uygun kaliteyi dosyanın türüne göre ShrinkTo5 Basic Programı otomatik ayarlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir