Sorunların Çözümü İçin İletişim

Sorunlarımızın üzerine eğilmeyi reddettiğimiz zaman, huzursuz oluruz ve muhtemelen aile içi çatışmalara sebep oluruz. Sevinmemiz gereken şey, çok değişik yollardan yardım alabilme şansımızın olmasıdır. Sorunların Çözümü İçin İletişim, meditasyon, sanatsal uğraşlar, bir gazeteye yazmak güvendiğin bir arkadaşınla konuşmak ve bu tarz kitapları okumak gibi sayısız yöntemden yardım alabiliriz, iyi bir öğüt ve terapi bu seyahatte bir parça olabilir ve iyileşmek için bu tarz çabalar utanılacak bir şey olarak değil birer kaynak olarak görülmelidir.

Bütünlük arayışlarımızda, problem çözmenin sadece çocuklara veya bunalımdaki yetişkinlere ait olmadığını, herkes için bir ihtiyaç olduğunu fark etmemiz lazım.

Sorunların Çözümü İçin İletişim

Son olarak bizim problemimizin farkında olmamız normaldir, asıl sorun üzeri örtülen problemlerin daha fazla probleme sebep olması ve bizi içinden çıkılmaz bir duruma sürüklemesidir. Diğer bir deyişle, çocuklarımızın gelişimlerinin yolunda gitmesi için sürekli gözlem altında tutulmaları gerekmiyor. Ve bizim hayatımız da doğru işaret etmek için ihtiyacımız olacak olan materyallerden dolayı karmakarışık olmak zorunda değil.

Yaşadığımın günlük stres ve karmaşa bizim hayatın meydan okumalarıyla yüzleşmemiz ve kendimizi hayatımızın seviyesini yükseltmek için cesaretlendirmemiz yeterlidir. Problemlerle ilgilenmek geçmişimizdeki bilmeceleri çözer. Geçmişimiz, şu anımızı ve geleceğimizi üzerinde taşır ve onun üzerinde olabilecek olan zayıflatma veya güçlendirme çabaları bizim geçmişimizle bağlantımıza bağlıdır.

Hayatın ahenksizliği bize bir mesaj göndererek yardım eder: Daha fazla algılamayı sağlama ve çözümler bulma herkesin görevidir.

Güzel olan şey, iletişimimizi arttırmanın birçok yolu olmasıdır. Çocukların gelişimine yardım etmek hayatımızdaki en büyük dersleri içinde barındırır ve aynı zamanda bize eğlencenin ve özgürlüğün kapılarını da açar. Hayat kendini keşfetme gezişidir. Anbean değişmek ve farklılaşmak demektir. Etrafımızdaki insanlar bize neyin iyi neyin kötü gittiğini, gösteren aynalardır.

İletişim yeteneği miz geliştiği zaman, kendimize ve çevremizdeki insanlara en büyük yardımı yapmış oluruz. Duyarlılığımızı ve yeteneklerimizi geliştirmemiz hayatımızı daha dengeli kılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir