Yakın Gözlüklerden Kolayca Kurtulun

Dünyada son bir yıl içersinde 20 bin hastaya yapılan yakın görme tedavisi Türkiye’de. Göz merceğinin yakına odaklanmasından oluşan ve genelde 40 yaş ve üzeri kişilerde görülen yaşa bağlı görme şikayeti artık yepyeni bir yöntemle tedavi ediliyor. Kamra teknolojisi denilen bu sistemde, göz yapısıyla uyumlu, ortası delikli bir mikro implant kornea bölgesine yerleştirilmektedir.

Kamra, ortası delik olarak tasarlanmış bir implanttır. Kontak lensten çok daha ufak ve bir tuz tanesinden daha hafif bundan dolayı gözde belli olmuyor. Kamra tedavisinde gözün doğal yapısında herhangi bir değişiklik olmuyor ve doğal yapı bozulmuyor.

Yakın Gözlüklerden Kolayca Kurtulun

İmplant, 3.8 mm çapında ve 5 mikron kalınlığında istenildiğinde çıkarılabiliyor. Sadece 10 dakikalık bir operasyonla göze yerleştiriliyor. Operasyon damla anestezi ile yapılmakta. Operasyon süresince herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Tedavi sonrasında bandaj veya dikiş kullanılmamaktadır. Hasta operasyondan sonra 15 dakika dinlendikten sonra taburcu edilmekte. Ertesi gün hasta işine gidebiliyor.

One thought on “Yakın Gözlüklerden Kolayca Kurtulun

  • 23 Eylül 2013 tarihinde, saat 23:16
    Permalink

    Dr. Efekan Coşkunseven, Türkiye’de Dünyagöz Etiler Hastanesi’nde yapılan “Kamra Inlay” tedavisi için; “Kamra Inlay, ortası delik olarak tasarlanmış bir implanttır. Bu implant üzerinde korneanın doğal yapısını korumak ve korneada herhangi bir olumsuz etki bırakmak için 8400 adet lazerle eklenmiş özel mikro geçişler bulunuyor. Ayrıca “Kamra Inlay” kontakt lensten çok daha ufak ve bir tuz tanesinden daha hafif olduğu için gözde asla belli olmaz. Bu durum renkli gözler için de aynı şekilde geçerlidir. “Kamra Inlay” tedavisi, diğerlerinden farklı olarak gözün doğal yapısında herhangi bir değişikliğe sebep vermez ve gözün doğal yapısını bozmaz. İmplant 3,8 mm çapında 5 mikron kalınlığındadır ve istenildiğinde göze hiç bir zarar vermeden çıkarılabilmesi mümkündür ” açıklamasını yapıyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir