Yarıyıl Kayak Tatili

Şubat ayı yaklaştıkça kayak seven aileler çocuklarıyla birlikte yarıyıl kayak tatili planlarını yapmaya başladı.

Çocuklarla birlikte en rahat nerede kalınır, nerede kayak ya da board yapmak daha kolay, hangi kayak okulu küçük çocuklara özel ders imkanı sağlıyor gibi konular anne ve babalar açısından çok önemli.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi Köroğlu Dağları’nın zirvesinde, ormanların içinde yer alan Bolu’ya 38 km. uzaklıkta bulunuyor. Kayak Merkezi’ne ulaşmak 40 dakika sürüyor. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde uzunluğu 600 metre ile 1500 metre arasında değişen toplam 13 pist ve 21 telesiyej, teleski ve lift bulunmakta. Kayak ve snowboard dışında Dorukkaya pistinde ailece kar kızağını da deneme imkanı var.

Türkiye’nin ilk snowparkı da burada bulunuyor. Dorukkaya Ski & Mountain Resort’ta çocuklara özel kayak eğitim pisti hizmete sunulmuş.

Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Erzurum Havaalanı’na 17 kilometre ve şehir merkezine ise 6 kilometre mesafede.

Yarıyıl Kayak Tatili
Yarıyıl Kayak Tatili

Palandöken Kayak Merkezinde toplam 28 km. uzunluğunda ve çeşitli zorluk derecelerinde 22 pist var. En uzun pist ise 12 km. uzunluğunda. Kayak Merkezi’nde toplam 9 adet telesiyej, teleski ve lift mevcut. Kayak dersi almak isteyenler için Dedeman Otel, Polat Renaissance ve Dedemen Ski Lodge’un kayak okullarında kurslar düzenleniyor.

Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’dan günü birlik bir kayak organizasyonu düşünüyorsanız İstanbul’a araba ile yaklaşık 1,5 saat, Bursa’ya ise 2 saat mesafedeki Kartepe sizin için uygun olacaktır.

Kartepe Kayak Merkezi’ne İstanbul’dan günübirlik turlar var. Kartepe’de 4 ana lift mevcut. Burada bir yeşil, yedi mavi, iki kırmızı ve iki siyah olmak üzere her zorluk seviyesinde 400 metre ile 3.500 metre arasında hem acemilere hem de tecrübelilere hitap eden toplam 12 pist bulunuyor. Bu pistler arasında, Kadıkonağı başlangıç, Geyikalanı kolay-orta, Karlıtepe orta ve Kartepe zor seviyede olan pistler.
Kayak yapmak istemiyorsanız, Sapanca Gölü’nün harika manzarasına karşı sıcak çikolatanızı da yudumlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir