Yeni Audi A3 Sedan

AUDI’nin çok tutulan modeli A3’ün sedan versiyonunu Türkiye’de satışa sunuldu. A4’ün küçültülmüş modeli görünümündeki kompakt sedan A3, 4.460 milimetre uzunluğunda ve tasarımı Coupeyi hatırlatıyor. İlk olarak 140 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1.4 TFSI benzinli motorlu modeli ithal edilecek.

Yeni Audi A3 Sedan‘da Stronic şanzıman standart olarak sunuluyor. 105 beygir gücündeki 1.6 litre dizel motor seçeneğinin ise Kasım sonunda getirtilmesi bekleniyor. 1.4 TFSI A3 Sedan, 100 km’de ortalama 4.7 litre harcıyor ve aracın maksimum sürati 217 km/s. Yeni Audi A3 Sedan’ların fiyatları 86 bin liradan başlıyor.

Doğuş Otomotiv Audi yetkilileri, sedan segmentinde, A3 model ailesinde satışların yüzde 70’nin A3 Sedan olacağını tahmin ettiklerini belirtiyorlar.

Yeni Audi A3 Sedan

Audi A3 Sedan’ın Coupé karakterine sahip alçak, akıcı tavan hattı dinamizmi yansıtıyor.

Aracın geniş kenarları ve uzun aks mesafesi, yüksek kaliteli iç mekânda koltuğunuza otururken bile bu özelliğinin farkedilmesini sağlıyor.

Yeni Audi A3 Sedan

Aracın Start-stop sistemi, örneğin trafik ışıklarında motoru kapatarak yakıt tüketiminin ve CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunuyor.

Enerji geri kazanım sistemi ile şarj dinamosu voltajının artırılması, araç mevcut hızında, gaz pedalına basmadan ilerlerken veya fren yapıldığında, kinetik enerjinin kullanılabilir elektrik enerjisine dönüştürülmesini sağlıyor. Bu enerji geri kazanımı, daha sonraki hızlanmalarda şarj dinamosunu desteklemek için kullanılıyor ve bu şekilde %3 yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni Audi A3 Sedan

Tüketim ve emisyon değerleri:
Yakıt tüketimi, ortalama: 5,6-4,1 l/100 km
CO2 emisyonları, ortalama: 129-107 g/km

One thought on “Yeni Audi A3 Sedan

  • 17 Nisan 2016 tarihinde, saat 04:48
    Permalink

    audi modelleri çok pahalı oluyor ama a3 nispeten hesaplı, gerçekten kaliteli araba

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir