Yeni Yılda Okunması Gereken Kitaplar

Kitap okumak insanın en önemli ihtiyaçlarından biridir. Bazı kitaplar okuduktan sonra hayata bakış açınızı ve dolayısıyla hayatınızı değiştirebilir. Daha önce okumadıysanız, okumanızı tavsiye edebileceğimiz bazı kitaplar.

Savaş ve Barış – Tolstoy

Virginia Wolf bu kitap için “Her akşam kalkıp Savaş ve Barış’ı okuyorum. İnsan öyle bir merak ve öyle bir heyecanla okuyor ki, sanki daha önce hiçbir şey okumamışsınız gibi geliyor” demiş.
Savaştan çok kolayca bahsedilen şu günlerde gelmiş geçmiş en önemli romanlardan Savaş ve Barış akıl ve vicdan sağlığınız için faydalı olacaktır.

Doğu’dan Uzakta – Amin Maalouf

Amin Maalouf Afrikalı Leo ve Semerkant kitaplarından sonra çok önemli bir okuyucu kitlesi edindi. Doğu’dan Uzakta eserinde insana hem Doğu’nun hem de Batı’nın kapılarını aralıyor. İç savaş yüzünden ülkesini terketmek zorunda kalan birinin hikayesini anlatıyor.

Fank Ailesi – Kevin Wilson

Amazon, Guardian, Time, Esquire, People bu kitap için “Yılın en iyi kitabı” değerlendirmesinde bulunmuşlar. Kitap anne ve babanın perforrmans sanatçısı olduğu bir aileyi anlatıyor. Bazı değerler ve aile kavramı üzerine düşünmek isteyenler için güzel bir kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir