Zorlu Center AVM Ziyaretçilere Açıldı

Türkiye’nin en değerli arazisi olarak bilinen İstanbul’un kalbi Zincirlikuyu’daki 105 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu Zorlu Center AVM ziyaretçilere açıldı.

Zorlu Gayrimenkul imzası ile 105 bin metrekarelik alan üzerinde yaşama geçirilen Zorlu AVM, 200’e yakın markaya ev sahipliği yapıyor.

Projenin sahibi Ahmet Nazif Zorlu AVM mağazalardan asansörlere, giriş çıkış kapılarından yürüyen merdivenlere kadar her ayrıntıyı oğlu Emre Zorlu ile birlikte kontrol etti. Zorlu, “Benim hayalimde 5’i 1 yerde bir semt yaratmak vardı. Dünyada böyle bir proje yok” dedi. Birçok mağazanın halen açılmadığını, ay başında hepsinin devreye gireceğini belirten Zorlu, “Mağazalar açıldıktan sonra burası uçar. AVM, rezidans, iş merkezi, Performans Sanatları Merkezi ve oteliyle yatırım 5 fonksiyonlu” diye konuştu.

AVM’nin sinema işletmeciliğini Cinemars yapıyor. Ayrıca Mothercare 50’nci mağazasını, Penti 200’üncü mağazasını açtı. Paşabahçe Mağazaları ise, kuruluş yıl dönümünde 42’nci mağazasını Zorlu Center’da hizmete soktu.

Zorlu Center AVM Ziyaretçilere Açıldı

Bunun dışında AVM’de Tory Burch gibi Türkiye pazarına ilk kez giren markalar da var. Ayrıca Mac, iPad, iPod ve iPhone gibi ürünlerle dünyada önemli bir müşteri kitlesine sahip olan Apple da Zorlu AVM’de yerini aldı. Apple mağazasının 2014’te açılacağı belirtiliyor. Darty ise 1900 metrekare satış alanına sahip en büyük mağazasını Zorlu’da faaliyete soktu. Zorlu Center AVM’de metrekare kiraları 85-150 euro arasında değişiyor.

Lüks markaların yer aldığı bulvar katında ayrıca, Miu Miu, Cavalli, Vakko, Dolce&Gabbana, Prada, Louis Vuitton, Dior, Fendi, Valentino, Burberry ve Michael Kors’un mağazaları bulunuyor. Bulgari’de Türkiye’deki ilk mağazasını İstanbul Zorlu AVM’de açtı.

60 bin metrekarelik alanda 40 kafe ve restoranın bulunduğu AVM’de yeme içme markaları da yerini aldı. Bunlar arasında Eataly de var. New York’ta ‘görülecek yerler listesi’nde ilk sıralarda olan restoran-market konsepti Eataly, açılış hazırlıklarını sürdürüyor. Restoran peynirden, reçel çeşitlerine, meyve sebzeden et reyonuna kadar tam bir pazar olarak tasarlanmış. Diğer yeme içme markaları arasında ise Tom’s Kitchen da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir